Play Live
Vítejte na stránkách BH Radia, dnes je úterý 18. června 2024 | Svátek má Milan, zítra Leoš  

Charitativní festival HELLPDAYS již potřetí ve znamení hudebních hvězd

| 28. 05. 2024 | 230 přečtení | Autor: Zubr Metal |

Radio HEY! Třetí ročník festivalu HELLPDAYS opět společně s ČČK Frýdek-Místek. Letos zahrají Škwor, Queenie, Alkehol, Kreyson a další…
Hellpdays již snese označení „tradiční“ festival a Český červený kříž Frýdek-Místek se stal tradičním partnerem, jehož úkolem není jen převzít výnosy festivalu, ale aktivně se podílí na přípravách a průběhu celého festivalového týdne. Nejdůležitějším úkolem pro ČČK FM je však zdravotní asistence na samotném festivalu. Letos přibyl do výzbroje nový sanitní vůz s mobilní ošetřovnou přímo na ploše. Všichni se tedy mohou cítit bezpečně i když si přejeme, aby toho nikdo nemusel využít.

BLACK HORNET rádio je mediálním partnerem festivalu
SPOT
Letošní ročník se soustředí na „tahouny“ z Česka. Nemění se místo konání, tedy opět Frýdek-Místek, Na Příkopě (vedle stadionu TJ Slezan, haly Polárka a Obchodního centra Frýda) 7. a 8. června 2024. Místní vědí, že na stejném místě se koná o týden později Sweetsen fest.
VIDEO: HELLPDAYS podcast
Škwor, headliner sobotního programu, patří už dlouhá léta na špičku české hard ´n´heavy scény. HellPdays bude jejich prvním open air festivalem v letošní sezóně a že jich zas tak moc nebude. O důvod více se na akci vypravit. Kapela dorazí na festival rovnou z posledního koncertu turné „Sobě věrnej“, takže festivalový setlist dozná na rozdíl od toho loňského určitých změn. A to je další z důvodů k návštěvě.
VIDEO: Škwor - Svět iluzí
Queenie přijedou na Hellpdays 2024 v „plné parádě“ se 75minutovým koncertem, včetně vybudování prémiové scény. Fanoušci hitů Queen v podání Queenie si rozhodně přijdou na své. Připomeňme jejich mnohačetné vyprodání O2 arény nebo jejich úspěch na oficiální narozeninové oslavě královny Alžběty II. Na festivalu jim připadla role headlinera pátečního (7.6.) večera
VIDEO: QUEENIE - Bohemian Rhapsody - Queen Relived 2023
Alkehol již dlouhá léta neodmyslitelně patří do lineupů mnoha rockových a metalových festivalů. Kapela, vedená nestorem české metalové scény Otou Herešem, má na kontě již dvacítku albových zářezů, z nichž prakticky všechny jsou spíše více než méně, orientovány textově směrem k alkoholu a dokážou tak rozparádit prakticky jakýkoliv kotel pod pódiem. Dá se předpokládat, že nejinak tomu bude také na HellPdays.
VIDEO: Alkehol - Lehce nad věcí
Kreyson s frontmanem Láďou Křížkem je další ze stálic domácí scény. Jejich alba Anděl na útěku a Křižáci patří k tomu nejlepšímu, co se kdy na poli domácí metalové scény urodilo a rovněž Láďova sólová tvorba za sebou zanechala na domácí scéně extra výraznou stopu. Kreyson také tradičně bodují u něžnější části publika.
VIDEO: KREYSON - Přátelství
100na100 hraje na Hellpdays již tradičně, protože je spoluorganizátorem festivalu a jako místní kapela má ve Frýdku-Místku své fanoušky. Letos si navíc domácí kapela připravila pro své fanoušky speciální „ohňovou show“ nejen s Démony, ale také s ohňostrojem. Je na co se těšit.
Ani letos nebudou na festivalu chybět zahraniční hosté. Pořadatelé totiž každý rok přivážejí na festival vždy i nějaké kapely, které nikdy na území kraje nehrály.
VIDEO: 100na100 - Svět už shořel
Z Itálie přijedou Derdian - power metalová kapela se symfonickými prvky, která to umí pořádně rozjet. nečekejte žádnou utahanou nudu. Kapelu založil v italské Lombardii roku 1998 kytarista a zpěvák Enrico "Henry" Pistolese, který je jediným původním členem dodnes. Derdian mají na svém kontě už 9 řadových desek. Aktuálně poslední je z roku 2023 a určitě i z ní, uslyšíte na HellPdays několik aktuálních kousků.
VIDEO: DERDIAN - Resurgence
Polskou scénu na minulých dvou ročnících reprezentovala legendární kapela TSA. Letos její pozici zaujímají Ironbound, parta, která se ve své tvorbě nechává inspirovat hvězdnými Iron Maiden. Pořadatelé jsou přesvědčeni, že si jejich set užijete naplno.
VIDEO: IRONBOUND – THE LIGHTBRINGER
Slovenskou scénu pak reprezentují Lunatic Gods. Devítičlenné těleso pohybující se na pomezí Death-Doom-Black metalu v letošním roce obsadí tradiční pozici domácího zástupce extrémní metalové scény, kterou v uplynulých ročnících reprezentovali Welicoruss a Purnama. V sestavě kapely zaujme také jméno známého bubeníka Martina Škaroupky.
VIDEO: LUNATIC GODS - "Šialení Bohovia"
Niakara, De Bill Heads, Forrest Jump, Metal Factory, Allnevr, Fénix, Jokers IV to je výčet zástupců domácí rock-metalové scény, který slibuje nejen velkou porci zábavy a skvěle odehrané muziky, ale současně záruku toho, že po oba dva dny, se po hudební stránce dostane na všechny.
VIDEO: FORREST JUMP - Zapomenutý svět
Třešničkou na dortu bude pak skoro domácí kapela Legendy se vrací, která se jistě právem honosí titulem nejžádanější domácí párty kapely a provede vás rockovou historií i současností.
VIDEO: Legendy se vrací - Hej Sokoli
Návštěvníky na Hellpdays 2024 čekají také, dnes již tradiční, aukce. Pořadatelé opět nechají vyrobit řadu tematických předmětů s podpisy účinkujících kapel. Na ty se těší sběratelé, protože se jedná o originální, ojedinělé artefakty. V minulých ročnících měly aukce velice slušný ohlas a výtěžek tradičně putuje Oblastnímu spolku Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku.
Vstupenky na festival je možné koupit v předprodej na Hellpdays.cz a na Ticketlive.cz tradičně v několika zvýhodněných vlnách. K dispozici jsou i VIP vstupenky a vždy platí – čím dříve tím levněji.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

Pořady HELLPDAYS v archivu BH rádia

Celý text zobrazen | Komentáře 0 | Informační e-mailVytisknout text

Na stránkách Black Hornet Radia jsou právě 4 lidé
Home |  Program  |  Pořady  |  PlayListy  |  Mp3  |  on-Air  |  Napište nám  |  Radio  |  Lidé  |  Partneři  |  Kontakt  |  Rss  | LogIn  | 
© JOE Media s.r.o. 2024, phpRS RedSys